HTG Wczasy Matsuri 2020: sentymentalna ballada o Wyrazowie

HTG Wczasy Matsuri 48

Zabawne, zacząłem pisać ten wpis jeszcze w 2020, krótko po tytułowym wydarzeniu, jednak do dziś wpis nie doczekał się publikacji, choć zdjęcia znalazły się już na fanpage-u. Jednak do rzeczy.

 

HTG Wczasy Matsuri 60

Od kilku lat żyjemy w kraju rządzonym przez kompletnych durniów wybranych przez jeszcze większych durniów.  Co ciekawe ani jedni ani drudzy nie są świadomi skutków swoich wyborów. Żadnego z nich nie obchodzi ile naprawdę będzie kosztować jego krzyżyk na karcie do głosowania. Ile zapłaci za benzynę? Za ile kupi produkty potrzebne do przygotowania obiadu? Ile będzie kosztować miesięczny bilet na PKS / PKP bo z racji bycia wyborcą PiSu jest oczywiście zbyt głupi żeby zdać część teoretyczną egzaminu na prawo jazdy.  Mimo tej głupoty potrafi wypełnić wniosek o świadczenie 500+ jak również wszelkie inne kwity, które regularnie składa w MOPS-ie.

HTG Wczasy Matsuri 46
HTG Wczasy Matsuri 104
HTG Wczasy Matsuri 43

Nie rozumiem tego, nikt nie chciałby zadłużać własnych dzieci, jednak w chwili obecnej grupka niewykształconych patusów decyduje o losach naszych i naszych dzieci.

 

Odnoszę wrażenie, że jeszcze nigdy w historii nasz naród nie był tak głupi jak teraz. Co więcej, nie wiem czy cokolwiek zdoła ich powstrzymać. Petycje? Były. Protesty? Były. Kampanie informacyjne w mediach? Były. Memy polityczne? Były, ale grupa docelowa ich nie rozumie. Może po prostu nie potrafi czytać?

HTG Wczasy Matsuri 71

Pisząc to dostaje białej gorączki i mam ochotę wyrzucić MacBooka przez okno. Zdałem sobie jednak sprawę, że gdy go wyrzucę pozbawię się jednej z nielicznych przyjemności jaka mi pozostała. Wspomnień.

 

Patrzenie w przyszłość to mrzonka. Wspomnienia, które nas dobrze nastrajają to coś na czym chciałbym się skupić. Pamiętacie Wyrazów? Tak to z pewnością dobre skojarzenie. Czasy, kiedy wszystko jeszcze raczkowało (hehe), a auta były brzydkie i wysokie. Musiały takie być, bo Wyrazów nie należał do torów o równej nawierzchni, w sumie to byle jaka nieremontowana od kilku dekad gminna droga miała lepszą nawierzchnię. W tamtych czasach nikomu to nie przeszkadzało. Dobra popłynąłem, przeszkadzało ale dzięki wkładowi takich osób jak ówczesna Drift Familia tor ten stawał się używalny, ze pozwolę sobie to tak nazwać. Mimo tego to właśnie ten obiekt sprawiał, że potrafiłem wstać o 4:30 rano w weekend i tam pojechać.

 

HTG Wczasy Matsuri 142

Życie było wtedy prostsze, nie tworzyły się żadne grupki, nie było widocznych żadnych podziałów na lepszych i gorszych z czym mierzymy się obecnie. Nie wierzcie nikomu, kto będzie Wam wmawiał, że jest inaczej. 

 

W tamtych czasach nikt nie marzył o upalaniu po Torze Poznań (ten zdołał się już zamknąć na drifterów), o Autodromie Jastrząb, Krzywej czy innych miejscówkach, które powstały bądź istniały ale otworzyły się na drifterów. Niestety czas mija, scena w tym czasie rozwinęła się w tempie zastraszającym. NEXT LEVEL organizuje międzynarodowy event, na który zjeżdżają się najciekawsze grassrootowe teamy na świecie, Doriminati organizuje SeduceD i ściąga na swoje eventy, takie osobistości jak Alexi „NoriYaro” Smith, Chelsea-go DeNofę i innych…

HTG Wczasy Matsuri 134

Scena rozwinęła się tak szybko, że choć ciężko za nią nadążyć, to w dalszym ciągu nastraja pozytywnie. Cały ten rozwój został zahamowany dość skutecznie przez COVID i przez moment o jakimkolwiek evencie mogliśmy pomarzyć, bowiem te zaplanowane albo odwołano, albo właśnie szykowano się by to zrobić.

HTG Tuning postanowiło jednak wyjść wszystkim na przeciw i jako pierwsze zorganizowało dwudniowy event na Torze Krzywa. Event trwający dłużej niż jedno popołudnie? W czasach pandemii? W dodatku na torze, na którym nigdy nie byłem? Bardziej nie mogli mnie zachęcić.

HTG Wczasy Matsuri 82
HTG Wczasy Matsuri 79
HTG Wczasy Matsuri 84

Obiekt usytuowany został blisko autostrady w dzielnicy mocno przemysłowej otoczonej przez liczne zakłady produkcyjne powoduje, że zagrożenie związane z ewentualnymi protestami mieszkańców spada niemalże do zera.  Nie trzeba przejmować się tym, że jakaś Grażynka zadzwoni na policję ze skargą, że odgłosy z toru zagłuszyły jej najnowszy odcinek Klanu.

Były to dla mnie świetne dwa dni w doborowym towarzystwie. Miło je wspominam. Mógłbym teraz Wam opisywać dokładnie co się tam działo, dlaczego warto było się tam wybrać ale… po pierwsze co nieco już zapomniałem a nie chciałbym niczego przekręcić, a po drugie. Zdjęcia same tworzą historię i oddają należyty temu eventowi klimat. Zapraszam: